четвер, 30 березня 2017 р.

ДПА 2017

Інформуємо,  що  закінчення  2016  -  2017  навчального року  і  проведення державної  підсумкової  атестації  учнів  професійно-технічних  навчальних закладів  визначено:
-  Положенням  про  державну  підсумкову  атестацію  учнів (вихованців)  у  системі  загальної  середньої  освіти,  затвердженим  наказом Міністерства освіти і  науки України від 30.12.2014 року №  1547, реєстрованим у  Міністерстві  юстиції  України  14  лютого  2015  року  за  №  157/26602  (далі  - Положення  про  ДПА);  
 - листами  Міністерства  освіти  і  науки України від 13.03.2017  №  1/9-149, від 27.03.2017 № 1/9-172. 

вівторок, 28 березня 2017 р.

Увага!

Повідомляємо, що Міністерство  освіти і науки України спільно з Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» оголошують XIV Міжнародний конкурс «Уроки війни та Голокосту - уроки толерантності»  серед учнів та викладачів України та інших країн.
Конкурс проводитиметься з  1 березня по 28 вересня 2017 року.
На конкурс приймаються: науково-дослідницькі роботи з історії, літератури, філософії, соціології, політології та інших гуманітарних і суспільних дисциплін; пошукові роботи (інтерв’ю, дослідження на краєзнавчих чи сімейних матеріалах та ін.); творчі роботи (есе, оповідання, вірші, малюнки, документальні і документально-публіцистичні фільми, анімаційні фільми, мультимедійні роботи та інші твори); методичні розробки викладачів. 
Інформація щодо проведення конкурсу розміщена на офіційному сайті Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума».

пʼятниця, 24 березня 2017 р.

Проведено засідання творчої групи викладачів української мови та літератури, іноземної мови, історії та правознавства професійно-технічної освіти Сумщини

Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Сумській області 24 березня 2017 року проведено засідання творчої групи  викладачів української мови та літератури, іноземної мови, історії та правознавства професійно-технічної освіти Сумщини. 
 У заході взяло участь 12 представників творчої групи з 9 професійно-технічних навчальних закладів області.
Олена Чхайло, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, відкриваючи засідання наголосила на основних завданнях викладачів щодо ефективності та якості процесу навчання суспільно-гуманітарних дисциплін за допомогою інноваційних методик. Вона акцентувала увагу присутніх  на доцільності використання електронних освітніх ресурсів у навчально-виховному процесі (електронні підручники та навчальні посібники; електронні довідники, словники, тестуючі програми), що забезпечують контроль якості знань учнів та друку у фахових освітніх виданнях.

середа, 15 березня 2017 р.

Сучасні вимоги до уроку

Урок - це логічно закінчений, цілісний, обмежений визначеними тимчасовими рамками етап навчально-виховного або, як зараз кажуть, педагогічного процесу
У ньому представлені всі основні елементи навчально-виховного процесу: цілі та задачі, зміст, форми, технологія, методи, засоби, контроль та оцінювання, тобто вся організаційна структура. Якість уроку залежить від правильного визначення кожного з цих компонентів та їх раціонального поєднання.
Вибудовуючи урок, необхідно визначити не тільки те, яка навчальна інформація чи способи дії повинні бути засвоєні, а й на якому рівні вони мають бути засвоєні на конкретному уроці. Але оскільки урок - це ланка цілісного навчального, розвивального та виховного процесу, відтак, не на кожному уроці основний його зміст може бути засвоєний на всіх трьох рівнях:

вівторок, 14 березня 2017 р.

Використання сучасних електронних освітніх ресурсів та технологій у процесі викладання української мови та літератури

ХХІ століття – час прискореного розвитку інформаційно-комунікаційних технологій. Сучасний викладач має вільно володіти ІКТ, щоб не просто передавати знання наступним поколінням,  а й навчити якісно користуватися новітніми технологіями. «Діти мають здобути в школі уміння і компетентності ХХІ століття, які узгоджені країнами Європейського Союзу, і які потрібні сьогодні сучасному українцю. Окрім знання рідної, державної і іноземних мов, інформаційних технологій, вміння критично мислити, аналізувати, працювати в команді, мати навички фінансової грамотності і підприємництва. Нашим дітям потрібна освіта для життя. І це головна мета нової української школи» – зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
Тому, запровадження ІКТ в освітній галузі має перейти від одноразових проектів у системний процес, який охоплює всі види діяльності. ІКТ суттєво розширять можливості педагога, оптимізують управлінські процеси, таким чином формуючи в учня важливі для нашого сторіччя технологічні компетентності.
Що ж таке електронні освітні ресурси? І чому їх так важливо застосовувати у навчальному процесі?
Під ЕОР (електронні освітні ресурси) розуміють навчальні, наукові, інформаційні, довідкові матеріали та засоби, розроблені в електронній формі та представлені на носіях будь-якого типу або розміщені в комп'ютерних мережах, які відтворюються за допомогою електронних цифрових технічних засобів і необхідні для ефективної організації навчально-виховного процесу, в частині, що стосується його наповнення якісними навчально-методичними матеріалами.
Електронні освітні ресурси – не доповнення до уроку, а складова частина навчально-виховного процесу, має навчально-методичне призначення та використовується для забезпечення навчальної діяльності учнів і вважається одним із головних елементів інформаційно-освітнього середовища.

понеділок, 13 березня 2017 р.

Викладачі української мови та літератури професійно-технічної освіти Сумщини підвищують свою кваліфікацію (матеріали семінару)

Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Сумській області 10 березня 2017 року на базі ДНЗ «Білопільське вище професійне училище» проведено семінар-практикум викладачів української мови та літератури професійно-технічних навчальних закладів області «Формування професійних якостей майбутніх кваліфікованих робітників через упровадження  інноваційних педагогічних технологій. Методика і практика розробки та ефективного використання на уроках української мови та літератури робочих зошитів для учнів».
 У заході взяло участь 26 викладачів української мови та літератури.
Олена Чхайло, директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, відкриваючи семінар за допомогою Skype-спілкування, підбила підсумки ІІ етапу обласного конкурсу «Педагог-новатор» у номінації «Викладач української мови та літератури», відзначила високий рівень підготовки конкурсних матеріалів та наголосила на основні завдання щодо проведення ІІІ етапу конкурсу. У своєму виступі  вона зробила акцент на питаннях ефективності та якості процесу навчання філологічних дисциплін за допомогою інноваційних методик. 
Юрій Христій, директор ДНЗ «Білопільське вище професійне училище», презентуючи навчальний заклад зауважив, що «у колективі приділяється значна увага сучасному комплексно-методичному забезпеченню предметів загальноосвітньої та професійно-практичної підготовок. Це є необхідною умовою для повної і якісної організації навчального процесу в умовах переходу на новий зміст і структуру  професійно-технічної освіти в Україні».
Ольга Глуходід, заступник директора з навчальної роботи ДНЗ «Білопільське вище професійне училище», у своєму виступі зазначила, що «ефективність навчально-виховного процесу значною мірою залежить від забезпечення навчальною та методичною літературою, дидактичними матеріалами та технічними засобами навчання, тобто від комплексно-методичного забезпечення предмета. Удосконалення прийомів та засобів навчання – це найкоротший шлях до підвищення якості знань учнів». Вона ознайомила викладачів з сучасними інноваційними засобами навчання, які упроваджуються в навчально-виховному процесі педагогічними працівниками закладу.
Ольга Смоленко, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області наголосила присутніх на доцільності використання електронних освітніх ресурсів у навчально-виховному процесі. 
«Корисними для викладача української мови та літератури є такі електронні ресурси: навчально-методичні ЕОР (навчальні плани, робочі програми навчальних дисциплін, розроблені відповідно до навчальних планів); методичні ЕОР (методичні вказівки, методичні посібники, методичні рекомендації для вивчення окремого курсу та керівництва з виконання проектних робіт, тематичні плани); навчальні ЕОР (електронні підручники та навчальні посібники); допоміжні ЕОР (збірники документів і матеріалів, довідники, покажчики наукової та навчальної літератури, наукові публікації педагогів, матеріали конференцій, електронні довідники, словники, енциклопедії); контролюючі ЕОР (тестуючі програми, банки контрольних питань і завдань з навчальних дисциплін та інші ЕОР, що забезпечують контроль якості знань). Застосування таких освітніх ресурсів на уроках української мови та літератури передбачає поглиблення знань, розвиток креативного мислення, формування вмінь адаптуватися до будь-якої ситуації спілкування», – зауважила у своєму виступі методист. 
Ірина Смирнова, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, ознайомили присутніх із основами використання он-лайн дошки Padlet та Інтернет-сервісами LearningApps у навчальному процесі. У своєму виступі методист зауважила, що для викладачів онлайн-дошка може стати засобом оцінки психологічного стану на будь-якому етапі уроку (дошканастроїв); візуалізації інформації; організації проектної діяльності учнів. 
Для  педагогів було проведено практичне заняття з теми «Організація роботи в групах за допомогою електронної дошки Padlet». Учасників семінару поділено на п’ять груп, кожна з яких опанувала технологію створення записів різного типу на он-лайн дошці Padlet, а також ознайомилась із перевагами Інтернет-сервісів LearningApps.
У ході проведення семінару-практикуму члени творчої групи викладачів української мови та літератури презентували кращий досвід роботи з актуальних питань (Лариса Руденко, викладач ДНЗ «Білопільське вище професійне училище», окреслила основні вимоги щодо складання робочих зошитів для учнів з  предмета «Українська мова»; Тетяна Касьяненко, викладач ДНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва та автотранспорту», охарактеризувала питання національно-патріотичного виховання учнів на уроках та позаурочний час; Любов Матяш, методист, викладач ДНЗ «Сумський хіміко-технологічний центр ПТО», акцентувала увагу присутніх на теорії та  практиці сучасного уроку української мови в контексті компетентністної освіти; Світлана Яцменко, викладач ДПТНЗ «Роменське вище професійне училище», презентувала досвід роботи з питань професійного спрямування уроків української мови; Ольга Салій,  викладач ДНЗ «Сумське міжрегіональне вище професійне училище», ознайомила колег із доцільністю використання у практичній діяльності інноваційних засобів навчання на уроках української мови та літератури та презентувала робочий зошит з української літератури для учнів  ПТНЗ).
У рамках проведення заходу присутні відвідали відкритий урок  української мови з теми «Складні випадки правопису: великої букви, імен та імен по-батькові, прізвищ» та виставку методичних напрацювань педагогічних працівників ДНЗ «Білопільське вище професійне училище».
Під час круглого столу учасники семінару відзначили, що завдання викладача не тільки надати учням міцні знання, а й забезпечити розвиток пізнавальних здібностей. Тому важливою передумовою для надання якісних освітніх послуг є сучасне комплексно-методичне забезпечення предметів.

Матеріали семінару

1. Матеріали виступу Глуходід О.М., заступника директора з НР ДНЗ "Білопільське ВПУ":

2. Матеріали виступу Матяш Л.М., методиста ДНЗ "Сумський хіміко-технологічний центр":

3. Матеріали виступу Касьяненко Т. О., викладача української мови та літератури ДНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва та автотранспорту»:

4. Відкритий урок "Складні випадки правопису: імен та імен по батькові, прізвищ":

5. Матеріали виступу Салій О.М, викладача української мови і літератури ДНЗ "Сумське міжрегіональне вище професійне училище":


 







середа, 8 березня 2017 р.

Готуємося до уроку

Here is a selection of top tips to help teachers of English develop their professional competence. They cover issues of professional conduct, strategies for dealing with students and their language production, the importance of meaningful communication and the example the teacher sets.

Professional conduct
Be prompt and punctual because promptness and punctuality lead to systematic work.
You are bound by the virtue of your professional growth to change and modify your approach to fit the ever-changing factors in the fields of learning and teaching. Therefore, seek the best ways to improve and brush up your English.
Evaluate your teaching tactics occasionally through self-criticism, which is highly constructive and leads to perfection.

вівторок, 7 березня 2017 р.

English Idioms Англійські ідіоми

На літеру К

Idiom Translation Example

keep a low profile Старатись не привертати уваги, «триматись в тіні»
The workers quietly left our house keeping a low profile.

 keep a straight face Стримувати сміх, зберігати незворушний вираз обличчя
Being around Diana and keep a straight face is really impossible. If she ever decides to become a comedian she will be the best.

keep one’s ear to the ground «Тримати руку на пульсі», відслідковувати інформацію
We must keep our ear to the ground. We’ll hear about weapon dealers.

keep one’s fingers crossed Побажати успіху, «тримати кулачки»
We will keep our fingers crossed so Bob will certainly pass his exam.

keep one’s nose to the grindstone Працювати без відпочинку
If he keeps his nose to the grindstone he will get the promotion.

keep one’s word Дотримати слово (обіцянку)
 Anna said she would help me to fix my computer; I hope she will keep her word.

keep oneself to oneself Бути замкнутою особою, любити самотність, сторонитись від людей
Sonia keeps herself to herself. She has no friends and rarely goes out.

keep someone posted Тримати когось в курсі справ
Do us a favor please. Keep us posted about all the progress that is made on this info site.

 keep something under wraps Тримати щось в таємниці
Why do husbands keep their private affairs under wraps?

keep something quiet Замовчувати, тримати щось в таємниці
He has a new computer, but keep it quiet because she haven’t told her sister.

 keep something under one’s hat Тримати щось в секреті 
Dan kept the promise under the hat because he was very anxious not to be exposed. 

keep something /somebody at bay Триматись на відстані, не допускати до себе Tommy is a loner type that keeps people at bay. 

keep you on your toes Бути напоготові 
The lecturer constantly kept me on my toes by saying that an unexpected test might happen to me in the nearest future. 

kick a/the habit Покинути погану звичку 
Angelina used to take drugs but she kicked the habit two years ago. 

kill somebody with kindness «Залюбити до смерті» 
His wife is killing him with kindness. She always wants to spend all time with him.

 kill time «Вбити час», згаяти даремно час 
Sara was killing time waiting for her friend, she was playing computer game.

 kill two birds with one stone «Одним ударом вбити двох зайців» 
If you can get petrol and have lunch at the gas station, you will kill two birds with one stone. 

know something like the back of somebody’s hand «Знати, як свої п’ять пальців» We know Lviv like the back of our hand, we grew up here.

 know the ropes Добре розбиратись, бути в курсі справи 
It is always better to know the ropes than to start with zero experience.